Instalacje sprężonego powietrza w systemie Prevost

Instalacja sprężonego powietrza to system aluminiowych rur oraz połączeń rozprowadzających sprężone powietrze od sprężarek aż do punktów poboru. Na rynku dostępnych jest kilka podstawowych systemów z których wykonuje się instalacje sprężonego powietrza:

  • rury stalowe zaciskane
  • rury stalowe spawane
  • rury z polipropylenu zgrzewane
  • rury aluminiowe skręcane

W tym artykule zaprezentujemy system aluminiowych rur skręcanych firmy Prevost – jednego z wiodących europejskich producentów pneumatyki, którego sztandarowymi produktami są szybkozłącza przemysłowe (tzw. bezpieczne) i omawiany w niniejszym artykule system rur aluminiowych. Nazwa handlowa opisywanego systemu to PPS czyli Prevost Piping Systems

Korzyści wynikające z wykorzystania systemów aluminiowych

Systemy sprężonego powietrza z aluminium nie są najtańszą dostępna na rynku opcją ale w tym wypadku za ceną zdecydowanie kroczy jakość i liczne korzyści, które sprawiają że system Prevost jest wart swojej ceny.

System instalacyjny Prevost jest wyjątkowo łatwy w montażu, złączki nie wymagają rozkładania przed umieszczeniem w nim rur. Rury aluminiowe bardzo łatwo przycinać i przygotować do skręcania. Do tego są lekkie co bardzo ułatwia pracę instalatorom. Dzięki różnym akcesoriom takim jak klucze do złączek, czy obcinarki do rur prace instalacyjne nie wymagają szczególnych kwalifikacji i są realizowane bardzo szybko.

Dzięki temu, że elementy systemu instalacyjnego Prevost są skręcane, całą instalację można łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce lub zmienić kształt instalacji bez konieczności wymiany użytych wcześniej elementów! W przypadku systemów zaciskowych i zgrzewanych, wszystkie elementy są jednorazowe i po demontażu nie nadają się do ponownego wykorzystania.

W aluminiowym systemie instalacyjnym Prevost wszystkie elementy są wykonane z aluminium, dzięki czemu instalacje sprężonego powietrza wykonane w tym systemie są bardzo wytrzymałe. System produkowany jest na terenie Unii Europejskiej i spełnia wymagania dyrektywy 2014/68/UE dotyczącej urządzeń ciśnieniowych. Proces produkcyjny objęty jest certyfikatem ISO 9001 co gwarantuje najwyższą jakość produktu końcowego.

Aluminiowe instalacje sprężonego powietrza w systemie Prevost są niezwykle odporne na drgania, uderzenia a nawet na ogień. Dzięki zastosowaniu tego materiału, cały system instalacji jest całkowicie odporny na korozję. 

Podsumowanie

System aluminiowych instalacji sprężonego powietrza Prevost ma też całą masę drobnych, praktycznych usprawnień, dzięki którym jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż inne systemy aluminiowe dostępne na rynku. Można na przykład „wpiąć się” w dowolnym miejscu instalacji bez przecinania rury. Służy do tego złączka zakładana wprost na rurę w miejscu wpięcia, przez którą dokonuje się odwiertu w głównej nitce. 

Warto też podkreślić, że instalacje sprężonego powietrza wykonane w systemie aluminiowym Prevost odznaczają się bardzo profesjonalnym wyglądem o dużych walorach estetycznych.

Wypełnij poniższy formularz, a my wykonany dla Ciebie wycenę instalacji sprężonego powietrza w systemie Prevost całkowicie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *